Turizm Organizasyonları

   

Kalite, Ayrıntılarda Gizlidir.

    Turizm

       Güzel Türkiye’mizin, doğa harikası ve tarih kokan yörelerini ve tarihi değerlerini karış karış gezip farklı yörelerin kültürlerini tanımaya ve yaşatmaya kararlıyız.

     Yemek ve Eğlence ve Toplantı

        Özel günlerinizde isteğiniz doğrultusunda nezih mekanlarda sizler için yemek ve eğlence organizasyonlarına imza atmaya hazırız.

      Toplantı salonumuzda, yazı tahtası, projection cihazı, projection perdesi bilgisayar ve ses sistemi bulunmaktadır. 30 kişiye kadar olan toplantılarınızda bizlere ulaşabilirsiniz. Gerekli kolaylıkları sağlayacağımızdan şüpheniz olmasın.

         Bu organizasyonlarımızda kaliteden ödün vermeden, profesyonel rehberlik hizmetleri, turizm belgeli lüks araçlarla ulaşım, lüks otellerde konaklama ve nezih restoranlarda zengin yöresel lezzetler sunarak rahat etmeniz için elimizden gelen her fedakarlığı yapmaya hazırız.

Tüplü Dalış (Scuba Diving)

Maviliklerdeki gizemi, hep birlikte keşfedelim.

       Maviliklere daldığınızda, suyun üstündeki her şey geride kalacak. Sıkıntılar, üzüntüler, problemler hepsi uçup gidecek. Yalnızca siz ve çevrenizi saran sualtı dünyasının rengarenk sakinlikleri kalacak geriye. Hepimiz, bir kere de olsa palet, maske ve şnorkel takımlarına şöyle bir göz atıp suyun altını incelemeye çalışmışızdır, nefesimiz yettiğince. Bu yolla, sualtında saklı güzelliklerin ince detaylarını da yakalamış olabiliriz ama, o büyüleyici atmosferi derinlemesine hissedebilmenin yanlızca belgesellerde gördüğümüz inanılmaz canlılarla tanışabilmenin yolu tüplü dalıştan, “SCUBA” dan geçiyor. Günümüzde bu, modern teknoloji ürünü dalış ekipmanlarıyla hem çok kolay, hem de son derece güvenli. Scuba dalışı için iki şart var; birincisi iyi bir eğitim, ikincisi ise kurallara harfiyen uymak.

       Türkiye’de her geçen gün daha da popüler olan Scuba’nın eğitimini veren birçok kuruluş bulmak mümkün ( Dalış kulüpleri, özel dalış merkezleri, üniversite kulüpleri vb.). Şimdi yapmanız gereken, bunlardan birini seçmek ve hemen sualtı serüvenine doğru yola çıkmak…

       Karar verdiniz, artık sonsuz mavilikleri keşfetmeniz an meselesi. Hayal etmek bile heyecan verebilir. Artık kimbilir hangi denizlerin, okyanusların gizemli derinliklerinde daha önce hiç görmediğiniz güzellikler sizi karşılayacak ? Tabii eğitiminizi tamamlayıp, tam bir balıkadam olduktan sonra !… Eğitim deyince aklınıza öyle seneler sürecek ağır bir eğitim gelmesin. Yaklaşık bir haftalık bir kurstan sonra başarılı olursanız dalış brövenizi alabileceksiniz. Scuba eğitimi veren kuruluşlar listesinde de görebileceğiniz gibi, ister yaşadığınız şehirde, isterseniz yaz tatili için gittiğiniz yörelerde geçerli olan “BSK”, “BSAC”,“CMAS”, “PADI”, “NAUI” vb. sertifikalarını veren bir dalış merkezi bulmak mümkün.

       Scuba Diving Eğitimi

    Scuba Diving eğitimi üç aşamadan oluşuyor. Önce teorik dersler alacaksınız. Bu derslerde dalışın temel kurallarını, kullanacağınız ekipmanları, sualtında karşılaşabileceğiniz rahatsızlıkları, ilk yardım uygulamalarını, derinlik ve zaman hesaplarını öğreneceksiniz. Daha sonra sığ denizde veya havuzda pratik dersler başlayacak. Dalış elbisesini giyip, ağırlık kemerini, maske ve şnorkelinizi, hava tüpünüzü, BC’nizi (denge yeleği) ve regülatörü de kuşandıktan sonra, kendinizi suya bırakabilirsiniz.

    Ekipmanınızın kullanımı, acil durumlarda arkadaşınızla yardımlaşma ve çimlenme, maske suyu dışarıya boşaltma, suyun altındaki haberleşme işaretleri, derinlerde kulak dengesi bu derslerde öğrenmeniz gerekenler temel bilgiler arasında.

       Teorik derslerin ve pratik çalışmaların ardından kursa devam edebilmeniz, daha da önemlisi kendi güvenliğiniz için öğrendiklerinizi çok iyi çalışmanız gerekiyor.

     Daha sonra eğitmeninizin gözetimi altında ilk dalışınızı yapacaksınız. İlk dalışınız beklediğiniz kadar serüven dolu olmayabilir, ya da önceden yaptığınız çalışmaların değişik ortamada bir tekrarı gibi gelebilir size ama unutmayın, pratiğiniz arttıkça çok daha keyifli dalışlar yapacaksınız.. Denizde yapacağınız 5-6 dalış sonunda, siz de Poseidon’un esrarengiz bir parçası olacaksınız.

       Bir dalgıçsınız artık.Ancak sakın aklınızdan çıkmasın, henüz yolun başındasınız. Yanınızda en az üç yıldızlı “buddy”niz (dalış arkadaşınız) olmadan dalmanız kesinlikle yasaktır. Bu arada dalış sayınız ve tecrübeniz arttıkça ve gerekli eğitimleri aldıkça tecrübeli bir dalgıç olabilisiniz. Unutmayın Türkiye ve Dünya denizlerinin altında o kadar çok doğa harikası ve tarih varki , bir kere dalmanız bile sualtını sizin için bir tutku haline getirecek. Tarifi olmayan, yaşamayanın bilemeyeceği bir tutku…

Doğa Yürüyüşü (Trekking)

Sağlıklı yaşam için, siz de doğada bir adım atın.

        Yerleşim yerlerinin uzağında tamamen  doğa koşullarında bir noktadan diğer bir noktaya varmak amaçlı yapılan genelde hafif tempolu sportif yürüyüşlere doğa yürüyüşü adı verilir. Trekking, İngilizce trek kelimesi ve -ing ekinden üretilmiş İngilizce bir kelimedir. Türkçe’de kullanımı yaygın olmakla beraber, bu kelime yerine doğa yürüyüşü kavramı da kullanılır.

        Trekking her mevsimde yapılabilir; ancak hava ve ortam şartlarına, uzunluğuna ve zorluk derecesine göre gerekli hazırlıklar yapılmalıdır. Trekking parkurları birkaç saat sürebileceği gibi birkaç hafta hatta ay da sürebilir.

        Trekking;

         Bir günden fazla süreleri kapsayan içinde gece açık arazide konaklama ve başkaca yardımcı lojistik destek unsurları da olan sportif etkinliklerdir.

        Hiking ise ;

       Günü birlik doğa yürüyüşlerinin İngilizce karşılığıdır. Doğanın dinginliğini ve muhteşem düzenini gözlemleyen ve kendi kendine yeterliliğini kavrayabilen insanın, ruh dünyasındaki yeni açılımlar ve onu etkileyen pozitif değişim doğa gezileri ya da doğa yürüyüşlerine duyulan ilgiyi de artırmaktadır.

        Doğa yürüyüşleri;

        İnsana doğayı ve kendi sınırlarını keşfettiren tanıtan ve öğreten bir uygulama alanıdır. Doğa yürüyüşleri özel bir yetenek gerektirmez. Yediden yetmişe sağlıklı olan herkes yapabilir; insanın sağlığını korumak kendine olan güvenini kaybetmemek doğaya olan sevgisini artırmak için uzun seneler zevkle yapabileceği tek spor türüdür. Araştırmalar düzenli tempolu ve devamlı bir yürüyüş aktivitesinin  insan sağlığı açısından fizyolojik ve psikolojik etkilerinin yüksek olduğunu  göstermektedir. Ortalama 1 saatlik bir doğa yürüyüşü 500 kalori yaktırmaktadır. Kasları güçlendirir ve endorfin miktarını çoğaltıp stresin azalmasını sağlar. Sağlıklı bir yaşam için sizde doğada bir adım atın…

Yürüyüş Zorluk Dereceleri

 •         Zorluk Derecesi Kolay (*) : Yürüyüş eğimi azdır. Yükselme yani çıkış çok az yapılmaktadır. Çıkışlar 100 mt.yi geçmez. Patikalar geniştir. Toplam yürüyüş süresi 2 saati geçmez. Yürüyüşlere yeni başlayanlar ve sağlık problemleri olmayan herkes katılabilir. Araçlar yanımızda bizi takip eder.
 •         Zorluk Derecesi Orta (**) : Yürüyüş eğimi artık artmaktadır. 500-700 mt.yi geçmeyen çıkışlar içerir. Daha dar patikalardan, bazı yerlerde patikalar yoktur, bazen sık ormanlık alanlardan daha zorlu bölgelerden geçmek gerekebilir. Islak geçişlerde yoğunlaşmaktadır. Toplam yürüyüş süresi 5 saati geçmez. Yürüyüşler kondisyonu iyi olan ve yürüyüş deneyimi de olan herkese uygundur.
 •         Zorluk Derecesi Zor (***) : Yürüyüş eğimi artık zorlu ve fazladır. Çıkışlar 1000 mt.yi de geçmeye başlar. Sert yapılı, taşlık, kayalık ve patikasız alanlardan gidilmektedir. Ormanlık alanları oldukça zorludur. Islak geçişler de mevcuttur. Rehberin oldukça deneyimli olması gerekir. Toplam yürüyüş süresi 6-8 saati bulmaktadır. Teknik çıkışlar içermemesine rağmen bu zorluk derecesi yüksek yürüyüş sportif, tecrübeli ve kondisyonu iyi deneyimli yürüyüşçüler için uygundur.
 •         Zorluk Derecesi Çok Zor (****): Bol eğimli, çıkışları ve inişleri fazla olan, çıkışları 1500 mt. yi bulabilen, uzun süreli rota takibi gerektiren. Zorlu arazi şartlarında ilerlenen yürüyüşlerdir. Gerektiğinde konaklama yani kamp yapılabilmektedir. Yürüyüş süresi 8 saat ve üzeri olmaktadır. Deneyim, dikkat, kondisyon, bilgi ve disiplin gerektirir.

Sorunsuz Bir Yürüyüş Olması İçin Tavsiyeler

 • Eğer devamlı kullandığınız ilaçlarınız varsa mutlaka yanınızda getiriniz ve herhangi bir rahatsızlığınız varsa size rehberlik edecek ekibimize mutlaka bildiriniz. Sağlığınız bizim için önemlidir.
 •  Seçtiğiniz ayakabı bileklerinizi sarmalı tabanı sert olmalı ve yumuşak kaygan zeminlerde kaymamalıdır.
 • Yanınızda YAĞMURLUK, yeterli miktarda yedek ti-short ve çorap bulundurmanız tavsiye edilir.
 • Kıyafet seçiminde rahat bir eşorfman yada kargo pantolon tarzında geniş ve rahat tarzlar kullanmalısınız. Kısa kapri, şort ve dar pantolonlar tercih etmeyiniz.
 • Yanınızda yürüyüş esnasında içecek suyunuzu ve size enerji verecek besinler bulundurunuz.
 • Eşyalarınızı rahat taşımanız açısından omzunuza rahatsızlık vermeyecek çift askılı sırt çantaları tercih ediniz.
 • Yürüyüş sırasında parfüm kullanmayınız. Kullanacaksanız Roll-on tercih ediniz.
 • Yürüyüş esnasında mutlaka size rehberlik edecek olan ekibimizin talimatlarına uyunuz ve grup halinde hareket edeceğimizi unutmayınız. Kendinizi ve diğer katılımcıları tehlikeye düşürecek ve rahatsız edecek hareketlerden kaçınınız.
 • Doğada erimeyecek ve doğadaki hayvanlar tarafından tüketilemeyecek çöplerinizi yanınızda bulundurduğunuz çöp poşetleri ile taşıyarak bulduğunuz ilk çöp kovasına atınız. Doğa dostu olduğunuzu unutmayınız.
 • Yürüyüş esnasında sigara içmeyiniz. Yaktığınız ateşi mutlaka söndürünüz.
 •  Rahatsız olduğunuz konuları ekibimize bildiriniz.

Kültür-Sanat Organizasyonları

 

Sanatsız kalan bir milletin, hayat damarlarından biri kopmuş demektir.          ( M.Kemal ATATÜRK )

        İnsanlığın gittikçe kirlendiği çağımızda, biz biliyoruz ki güzel ruhlara ulaşmak sanattan geçiyor. Kültür-Sanat Etkinlikleri Çerçevesinde Tiyatro katılımlarımızda ki amacımız, Türk Tiyatrosuna ve Tiyatro Sanatçılarımıza katılımlarımızla destek olmaktır. Bu etkinliklerimizde kesinlikle kar amacı güdülmemektedir ve sadece Devlet Tiyatrolarının biletlerini sizlere ulaştırarak hizmet vermekteyiz.

       20 Kişilik Sinema ve Toplantı salonumuzda her Salı akşamı film gösterisi yapılmaktadır. Bir aile ormanında geçen bu etkinliğimizde arkadaşlarımızın yaptığı pastalar,börekler ve birbirinden lezzetli yiyecekler tam damak tadınıza göre. film izlemek istemeyen aile bireylerimiz de,balkon ve çalışma odamızda sohbetlerimize katılabilirler.

Bir ülkede, akıl ve sanattan çok maddi servete kıymet verilirse bilinmelidir ki orada keseler şişmiş, kafalar boşalmıştır…(Büyük Frederich)

Bir ülkede, akıl ve sanattan çok maddi servete kıymet verilirse bilinmelidir ki, orada, keseler şişmiş, kafalar boşalmıştır…                                                                                                                                 (Büyük Frederich)

Kayak Eğitimi

Kayarken Uçtuğunuzu hissedeceksiniz.

              Kış sporlarının vazgeçilmezi olan kayak eğitimlerimiz, teorik olarak Adana’daki merkezimizde uygulama olarak da Adana’ya en yakın Kayseri Erciyes Kayak Merkezinde gerçekleştirilmektedir.Çukurova Denizyıldızı, Turizm ve Doğa Sporları Organizasyonu Türkiye’nin en sıcak şehirlerinden birisi olan Adana halkına, Erciyes Kayak Merkezi’nde yapılan kar aktiviteleri ile zevki anlar yaşatıyor. Çukurova’nın sıcak kanlı insanlarına kış sporlarının çok zevkli olduğunu ve  kayak  yapabileceklerini gösteren Çukurova Denizyıldızı , kayak dalında güçlü bir ekip ve eğitmen kadrosuna sahiptir.

Rafting

Kimin kimi yiyeceğine, suyun akışı karar verir.

        Rafting, raft adı verilen botlarla (sallarla), debisi  yüksek nehirlerde yapılan bir nehir sporudur. Raftingde asıl olan içinde bulunduğunuz raftı devirmeden, kürekle yönlendirerek kayalar ve engeller arasından geçirmektir. Rafting, 6 ile 8 kişilik takımlar halinde yapılır ve başarılı olabilmek tek vücut gibi hareket eden bir takım olabilmekten geçer. Bu sporda akarsular zorluk derecesine göre altı dereceye ayrılırlar. 6. derece en zor parkurları, 1. derece ise en kolay parkurları belirtir.

         Ülkemiz, zengin akarsuları ile rafting sporu açısından son derece elverişlidir. Özellikle bahar aylarında dağlardaki karların erimesi ile birlikte akarsuların debisi (akış hızı) artar ve rafting sporu açısından ideal bir ortam sağlar. Herkes rafting yapabilir mi diye sorabilirsiniz, rafting sporu, spor yapmak için bir engeli bulunmayan sağlıklı herkes tarafından yapılabilir. Yüzme bilme zorunluluğu yoktur fakat rafting sporuna başlamadan önce tur rehberine bu durumu bildirmenizde fayda vardır.

      Rafting sporu yapılabilen her yörede rafting turları düzenleyen şirketler vardır. Bu turları düzenleyenler sporcuların ihtiyacı olan ekipmanı da sağlamaktadırlar. Ancak elbette ki rafting turlarına katılmak için giderken mevsim şartlarına göre yedekli giysiler almanız gerekmektedir.

         Ülkemizde rafting turları daha çok Köprüçay, Dalaman çayı, Alara çayı, Dim Çayı, Çoruh Nehri, Melen çayı, Eşen çayı, Manavgat çayı, Zamantı çayı, Fırtına Deresi, Maçka, Tortum ve Barhal çayın ve Göksu Nehri’nde  düzenlenmektedir.

          Rafting çok zevkli bir spordur, adrenalinin ve heyecanın doruk noktalarını yaşayabilirsiniz.

Outdoor Eğitimi

Bir zincir, ancak en zayıf halkası kadar kuvvetlidir.

      Günümüz iş dünyasında sıkça konuşulan konulardan birisi, “liderlik”, “takım olmak”, “takımdaşlık”, “ekip ruhu oluşturma”, … Bütün bunlar için hazırlanmış olan eğitim çeşitlerden bir tanesi outdoor eğitimleridir.
Outdoor eğitimler yaşayarak öğrenme felsefesine dayalı olan bir döngü sürecidir. Açık hava eğitimlerinin kökeni , 1940’larda psikologların suç işlemiş gençleri rehabilite etmek amacıyla doğa ortamına götürmesine kadar uzanmaktadır.

Eğitimin açık alanda yapılmasının temel mantığı
;

      Doğanın insanlara, yaşamaya alıştıkları rahat ve konforlu ortamdan daha farklı öğrenme olanakları sunmasıdır. İnsanların algı düzeyi, alışık olmadıkları, bilinmeyen ortamlarda yükseldiği için, şehir kurallarıyla yaşamaya alışmış insanlar, doğada öğrenmeye daha açık bir hale gelmekte, böylece eğitim sonucunda sağlanan değişim daha kalıcı olmaktadır. Bireyler, etkinliğin tamamında yer alarak, öğrenme sürecine aktif olarak katılmaktadır.

Yaşayarak öğrenme modeli;

      Öğrenme temel olarak , “bilgi veya becerinin kalıcı olarak kazanılması” şeklinde tanımlanmaktadır. David A.Kolb öğrenmeyi,”tecrübelerin dönüştürülerek ,bilginin yaratıldığı bir süreç” olarak tanımlamıştır.

      Özel olarak kurgulanmış birtakım oyunlar oynanarak; ekip çalışmasının gerçekten ne işe yaradığı, iyi bir lider’in ekip başarısını nasıl arttırabileceği, imkansız görülen bazı olayların doğru yöntemler, doğru iletişim, doğru organizasyon ile nasıl başarılacağı ya da gerçek bir EKİP olamayan iş gruplarının ne gibi sorunlarla karşılaşabileceği birebir yaşayarak öğrenilir. Burada iş hayatıyla alakasızmış gibi görünen oyunlar oynanır. Fakat gerçekte konu farklı olsa dahi, yöntemler ve sorunların çıkış şekilleri birebir iş hayatında yaşandığı şekilde gerçekleşir. Düşünür, hedefleri belirler, planlar, alternatifleri çıkarır, karar verir, uygular, sonuçları değerlendirir ve sonrasında daha fazla düşünür, yeni planlar yapıp karar alır, uygular ve sonuca bakılır. Hedeflere ulaşana veya kaynaklar tükenene kadar bu süreç devam eder.                 Temel yaklaşım hedeflenen bilgi ve becerileri iletmek için teori ve ders sisteminde anlatımın tamamlayıcısı olarak, katılımcının kendi deneyimleri ile bunu edinmesini sağlamaktır.

      Outdoor eğitimlerde ihtiyaç duyulan beceriler iş hayatıyla birebir paralellik göstermekte ve uygulanan yaşayarak öğrenme süreci iş hayatına da aynen yansıtılabilmektedir.

      Bireyler ve ekipler için en etkin öğrenme yolu konuya odaklanıp, kendi deneyimleri ve gözden geçirmeleri sonucunda oluşur. Deneyim arttıkça beceri de gelişmektedir. Neyi nasıl yaptığımız ne yaptığımızdan daha önemlidir. Tutum ve davranışların sınırlandırılmadan ortaya çıktığı ve sahibi tarafından da etkilerinin anında gözlemlenebildiği değişime açık bir ortamda outdoor eğitimlerde kolaylıkla oluşturulabilmektedir.

      Pozitif bir geri dönüş elde edebilmek için ekibin planlama, katılım, problem çözme, karar verme, gerektiğinde liderlik rolü üstlenme gibi alanlarda birlikte çalışması gerekmektedir. Temelinde ise etkili takım oluşturma yatmaktadır. Bunların yanında güven, geribildirim, dialog, sorgulama, iletişim, risk alma becerileri de açığa çıkmaktadır.

       EKİP ÇALIŞMASI oyunlarının getirileri:

 • Yüksek moral ve motivasyonlu, pozitif düşünen gerçek bir EKİP
 • Ortak amaç ve ait olma duygusu taşıyan elemanlardan oluşan bir EKİP
 • Takım içinde bireysel zayıflık ve üstünlüklerden fayda sağlama tekniklerini bilen bir EKİP
 • Bir ekip olarak çalışıldığında, bireysel olarak ulaşılamayacak hedeflere ulaşılacağını deneyimleyerek öğrenen gerçek bir EKİP

        Nasıl Yapılıyor? Yöntem Nedir?

    Özel olarak kurgulanmış ve hedefleri belli oyunlar arasından ekibinize uygun olanlar seçilir. Şirket çalışanlarınız, sizinle birlikte yapacağımız bir çalışma ile küçük ekiplere ayrılır. Ekipler seçilirken; oyunların amaçlarına göre, aynı projede çalışan kişiler, birbirini daha fazla tanımaya ihtiyacı olan kişiler, iletişim problemleri olan kişiler, fiziksel özellikler gibi kriterler dikkate alınır. Kişiler gün içinde farklı ekiplerde yer alabilirler, böylece farklı kişilerle çalışmanın ne gibi farklar doğurduğunu da deneyimlemiş olurlar. Her oyundan sonra sıcağı sıcağına oyunun değerlendirmesi yapılır.

        Hangi tür konu ve programlar için Outdoor Eğitim uygulaması yapılabilir?

    Ekip çalışması, liderlik vasfı yüksek kişilerin seçimi (Ekip oluşturma), organizasyon değişiklikleri ya da yeni ekip kurulması gibi durumlarda ekibin kaynaşması, iletişim problemleri olan ekipler, Motivasyon kaybı yaşayan ekiplerde bunun giderilmesi, stres altında çalışmaya yönelik uygulamalar, motivasyon ve kaynaşma aktiviteleri.

        Yaşam Koçluğu:
        Koç, danışanına üç ana seviyede destek olur:

 •  Hedeflerine daha hızlı ve kolay ilerlemesi, fırsatları etkin biçimde değerlendirmesi, karşılan problemlerin çözülmesi,
 • Bunları yaparken danışanın başka olay ve durumlara da taşınabilecek yeni davranış ve düşünüş biçimleri öğrenmesi,
 • Aynı zamanda da danışanın “öğrenmeyi öğrenmesi”: Koçluk ilişkisi bittikten sonra da danışanın karşılaştığı durumlardan yararlanırken öğrenmeyi de yetkinliğini geliştirmeye devam etmesi.

Dans Eğitimleri

Dans etmek kendinden çıkmaktır. Daha büyük, daha güzel, daha güçlü.

Profesyonel Eğitmenler eşliğinde dans etmenin zevkine varacak, Latin gecelerinde pratik yapıp coşacaksınız. Gelin hep birlikte içinizdeki dansçıyı dışarı çıkaralım.

Eğitimlerimiz

 • Salsa
 • Bachata
 • Cha cha cha
 • Merengue
 • Rumba
 • Zumba
 • Düğün Dansı
 • Çocuk Dansları
 • Folklor

İç ve Dış Mekan Foroğraf Çekimleri

Güzel Anlarınızı, ölümsüzleştirelim.

       Özel Günlerinizde, toplantılarınızda ölümsüzleştirmek istediğiniz anlarınızda iç ve dış mekan fotoğraf çekimleriniz için Profesyonel ekibimizle yanınızdayız.