Birçok İnsanın İçinden Kıcık Olduğu kıllandığı Fakat Ortam Gereği Bir şey Diyemediği Deyim Ve Sözler ( Ramazan ALTUNÖZ )

Kabuslarla boğuştuğum bir gecenin ardından doğan bir güneşle uyandım. Kalkıp yüzümü yıkadım ardından giyinip işyerine doğru yola koyuldum. İşyerine varır varmaz kabuslar yeniden başladı. Her gördüğüm bana GÜNAYDIN diyor. Bende mecburi nezaket gereği GÜNAYDIN  diyorum ardarda. Oysa hepsine bakın görüyorum kör değilim gün aydınlanalı en 3 saat oldu! Hani günün aydın olsun diyorsanız çoktan olmuş be arkadaş. O yüzden GÜNAYDIN yerine selam veya merhaba denilmesini ve demeyi tercih ediyorum. Şimdi gününüz nasıl Aydın mı bir bakın bakalım!
Ne zaman ünlü biri ölse birileri üzgün bir ifadeyle gelir ve falancayı KAYBETTİK der.  Arkadaş sen kumarda paramı kaybettin, oyunmu kaybettin ne yaptın! Ne zaman biri gelipte bana falancayı KAYBETTİK dese benimde o zatı kutuplarda ayıların arasında kaybedesim geliyor! Kaybolan birşey geri bulunabilir, kendi kendine geri gelebilir veya tamamen kaybolabilir ama ölmez. Bir kedinizi köpeğinizi kaybetmeye çalışın bakalım kayboluyor mu? Hayatta kaybolmaz ama ahirete dair henüz fikrim yok!
Bir yerlerde resmi veya gayri resmi bir işim olur tam kapıdan girecem kapıda İTİNİZ  yazar.  O arada aklımda köpeğiniz geçer ama kimse görmez! Sanki kapıya İTİNİZ yazmazlarsa kapıyı açamayacaktık. Bizi bu kadar salak yerine koydukları yetmiyormş gibi İTİNİZDEN sonra DANIŞMA çıkar karşımıza! Haliyle DANIŞMADAN yola devam ediyorum ve genelde ses eden olmuyor. İtiraz eden olursa masasının üzerindeki yazıyı gösterip yoluma devam ediyorum. Çıkarkende kapıda bu sefer ÇEKİNİZ yazıyor. Arkadaş itiniz köpeğinizden sonra danışma dediniz hepsine eyvallahta girdiğimiz kapıdan çıkamayacak kadar salak mı görünüyoruz  anlamadım gitti. Bu yüzden kapılara İTİNİZ, ÇEKİNİZ  yazanları benimde lağım çukuruna itip itip çekesim var!
Son aylarda sosyal medyada daha cuma gelmeden hayırları yağmaya başlar oldu. Herkes HAYIRLI CUMALAR temennisi yağıyor mübarek! İyi güzelde diğer günler çokmu hayırsız be din kardeşim? Mesela cumartesi pazar genelde milletin tatil günleri çok mu hayırsız? Yoksa Cumanın hayrı hafta sonunu yani tatili getirdiğinden mi geliyor! Hayırlı bir Pazartesi, salı ve veya çarşamba olamaz mı? Perşembeyi sel mi alır hep? ne oluyor arkadaş? Tamam biliyoruz Cumaya kutsal bir anlam yüklemişsinizde dindar kılıklı olmaya çalışan ama dindarlıkla uzaktan yakından alakası olmayan insanların daha perşembeden sosyal medyada hayırlı cumalarla başlayıp cumanın hangi hayrında duracağını bilmeyen insanlar siz bir iktidar yalakası değilmisiniz? Daha önceleri cumaları yediğiniz naneleri bir saysak bir roman çıkmaz mı acaba! Sizi gidi zamane yalakaları sizi! Bundan böyle hayırlı Cumlar yazanlara benimde depresyonlu pazartesiler, sallantılı Salılar, bunalımlı Çarşambalar ve kabus dolu Perşembeler diyesim geliyor
Daha kıllandığım bir sürü deyim ve sözcük var ama şimdilik kafanızı fazla ütülemiyelim! Aklıma geldikçe yazarım, sizde aklınıza geldikçe kıllandığnız, gıcık olduğunuz sözleri yazın aklınız esersede belki hacıyatmaza gönderirsiniz!.