Adana’da Çukurova Deniz Yıldızıyla Parıldayan Birçok İnsan Yaşadığını Hissetti ( Ramazan ALTUNÖZ )

     İş güç, geçim derdi, çoluk çocuk derken insanlar yaşam koşuşturmacasında hep ebe olup bir şeylerin peşinde kayboluyor! Özellikle büyük şehirler bir girdap gibi insanı hüppp diye içine çekip bir topaç gibi evirip çeviriryor! Böylece insanın feleği şaşıyor ve sudan çıkmış balık gibi çırpınıp duruyor! Haliyle insanın nefesi bir yerde kesiliyor ve birden havası sönüyor! Kısırdöngü ve monotonluk mevki makam tanımaz, zengin fakir ayırmaz! Kime yapışırsa illaki bir şekilde stresin depresyonun tadına bir baktırıyor! Adanada insanı yutmaya çalışan bu büyük şehirlerden biri! İşte Adanada tamda birçok insanın eyvah eyvah ben yandım söndüm bittim artık kendimi yansıtamıyorum, büyük şehirin çarkları arasında eridim gittim derken imdadına Çukurova Deniz Yıldızı yetişti! Adana ve çevresindeki bütün yıldızları geride bırakarak güneş gibi parlayan Çukurova Deniz Yıldızı yaptığı etkinliklerle birçok insana yeniden yaşadığını hatırlattı! Çukurova Deniz Yıldızı hafta sonu düzenlediği doğa yürüyüşleri, kayak turları, tarihi ve kültürel gezileriyle, hafta içindede organize ettiği sinema, tiyatro, eğlence ve konser etkinlikleriyle birçok insanı yeniden hayata bağladı! Hayatına renk katmak isteyen veya Enerjisi bitmiş, hayat küsmüş, kendini neredeyse sönmüş, asosyal gibi hisseden birçok insanı yeniden şarj ederek bitmeyen tükenmeyen bir enerjiyle donattı! Yeniden doğal, sosyal ve kültürel hayat müptelası yaptı.  İsterseniz daha çok konuşmadan Çukurova Deniz Yıldızı etkinliklerine katılan birkaç kişinin görüşlerini size doğrudan aktarayım:

   Cabbar Pozitifenerji( 45 yaşında, Bir kamu Kurumunda Ambar ve  Mal Müdürü): Çalıştığım kurum çok büyük, o yüzden gelen giden malları iyi takip etmek lazım! O mal benim bu mal senin derken ya bir mal bir yere kaçarsa az daha ödüm kopuyor! Bu yüzden çoğu zaman mala bağlıyor az daha mallaşıyordum! Sonra Adanada parıldayan bir şey gördüm güneştir diye düşündüm! Tam o anda bir arkadaşım hayır o güneş değil Çukurova Deniz Yıldızıdır dedi. Bir takıldım bir daha bırakamadım hastası oldum! Ailecek takılıyoruz, ailecek bize çok iyi geliyor! Mesela bir haftasonu bir etkinliğe gittikmi o kadar çok yürüyoruzki, o kadar çok eğleniyoruzki içimizde hafta boyunca hanım ve çocuklarla kavga edecek bir gram bile negatif enerji kalmıyor! O yüzden herkese anti depresan yerine Çukurova Deniz Yıldızı  tavsiye ediyorum!

    Şimşire Tarak( 29 yaşında, insan dekaratörü ve güzellik uzmaniyesi): Her gün onca acayip insanla karşılaşıyorum inan evladın olsa eniğim diye sevmezsin! Nerden baksan bir halta benzemiyor! Kaporta yamuk yumuk motor su kaçırmış! Neresine el atsan elinde kalacak! Ondan sonra kalkıyor beni bir dekore et, bir güzelleştirki insanlar bana alıcı gözle baksın diyor! Ne yapayaım ekmek parası! Mecburen kiminin orasını burasını kırpıyorum, kiminin suratına yarım kilo sıva ve boya döşüyorum! Sonra gazı verip palyaco gibi ortalığa salıyorum! Vallahi bu insanların kaprisleri ve bitmeyen istekleri yüzünden az daha kafayı yiyordum! Sonra bir gün bir arkadaş tesadüfen bir güzellikten bahsetti, doğanın saf güzelliğinden, engin güzelliğinden! Önce inanamadım,  artık böyle bir güzellik kalmamıştır dedim! Sonra Çukurova Deniz Yıldızıyla gittiğim her gezide ayrı bir güzellik keşfettim! Ne boya gerekiyor ne badana! Üstelik kendini iyi hissetsin diye iki saat dil dökmeme gerekte yok! Bildiğin doğa, doğal güzellik işte! Kanyonlar, şelaleler, ırmaklar, saklı göller, karla kaplı dağlar, tarihi ve ören yerler! insan bu güzelliklere doyar mı yav? Sanki rüya aleminde yaşıyorum kendimden geçiyorum ve artık hiçbir etkinliği kaçırmıyorum. Herkese şiddetle tavsiye ediyorum!

  Bilge Akılsatar(37 yaşında, tamirci, kafa tamircisi, pisikolog): İnsanlar akın akın üstüme geliyor! Hepsi kafayı yemiş beni kurtar beni düzelt diyor! Bana ne, bana mı sordunuz o haltları, o kavgaları, o kafaları yerken diyemiyorum! Çünkü ekmek parası! Çalışmak, çalışıpta acıkan karnımı doyurmak zorundayım! mecburen insanları dinliyorum yoksa karnımın gurultularını dinlemek zorunda kalırım! Bende çok varmış gibi millete habire akıl satıyorum! Her nasılsa bir şekilde iyileşip teşekkür ediyorlar!  Ama bu arada bana gelipte kafamı hergün şişirdiğini itiraf eden onca insan hep aynı soruyu soruyor! Sen bu kadar sorunu dinliyorsunda kafan şişmiyor mu bunalmıyor musun? Öyle olduğundada seni kim dinliyor? İşte o arkadaşlara şayet bu yazıyı okuyorlarsa söylüyorum beni doğa dinliyor, su dinliyor, ağaçlar, kuşlar, börtü böcekler ve eğlence dinliyor ! Yani insanlardan aldığım bunca negatif enerjiyi gezilerle eğlenceyle atıp kendimi yeniden şarj ediyorum! Ve ben bunu Çukurova Deniz Yıldızı sayesinde yapıyorum demekten hiç utanmıyorum aksine gururla söylüyor ve herkese tavsiye ediyorum.

   E. Evliya Çelebi( Alında 49 yaşında ama 18 hissediyor, Bir kamu kurumunda bilgi işlem döşemecisi): Her gün veri, bilgi ve makinalarla uğraşıyorum! O bilgiyi alıyorum o makiya döşüyorun, sonra o makinadan alıp bir başka makinaya döşüyorum derken neredeyse insan yüzü görmüyorum! Neredeyse robot oluyorum, neredeyse sanal bir dünyada yaşıyorum! Yani anlayacanız bilginin peşinde sanal bir alemde kaybolup gitmiştim!  Sonra birgün Çukurova Deniz Yıldızını keşfettim ve hayatım değişti! Artık gerçek bir dünyam vardı! Makinalar dışında gerçek bir hayat varmış! Arkadaşlarla toplanıp tiyatroya, sinemaya gidiyoruz, her hafta yeni yere gidiyoruz! Doğayı ve güzellikleri keşfediyoruz! Geziyoruz, yiyoruz ve hatta göbek atıyoruz, Dibine kadar eğleniyoruz yani! Artık elveda sanal alem merhaba Çukurova Deniz Yıldızı diyorum! Ben kesinlikle Çukurova Denizyıldızıyla varolduğumu hissettim! Bundan böyle tek hedefim Çukurova Deniz yıldızıyla bütün dünyayı gezmek! Varsınlar bana Ergin Evliya Çelebi desinler hiç gocunmam!

Bütün bunları kafadan uydurduğumu sanıp hala bana inanmayan varsa buyursun www.cukurovadenizyildizi.com  adresine bakıp kendi gözüyle görsün.