Calendar

Nis
21
Paz
2019
Hemite Kalesi,Kırmıtlı Kuş Cenneti Tarih ve Doğa Yürüyüşü @ Hemite
Nis 21 @ 08:00 – 18:00
Hemite Kalesi,Kırmıtlı Kuş Cenneti Tarih ve Doğa Yürüyüşü @ Hemite | Gökçedam | Osmaniye | Türkiye

Sevgili Lima Denizyıldızı Ailesi ;

Etkinliklerimize Yaşar Kemal’in Köyü ve İnce Mehmet’in ayak bastığı yerlerle devam ediyoruz. İlk önce Yaşar Kemal’in Köyünde bulunan Hemite Kalesine çıkıp köye ve nehre  panaromik bir  bakış yapacağız ve arkasından köye inip köy gezisi yapacağız. Hemite’de Yaşar Kemal Parkı ve Yaşar Kemal Kültür Evi gezildikten sonra 9 km lik bir nehir kenarı yürüyüşü sonrası  Kırmıtlı Kuş Cenneti’ne varacağız ve öğle yemeğimizi orada yiyeceğiz. Kırmıtlı Kuş Cennetini gezdikten sonra isteyen misafirlerimizle 5 km daha yürüyerek Yeniköy Kuş Cenneti’ne varacağız. Yeniköy’deki parkta fotoğraf ve dinlenme molası sonrasında minibüslerimize binerek Adana’ya yolculuğumuz başlayacak. Bu muhteşem parkur yürüyüşünü ve muhteşem manzaralarda ki fotoğraf karelerinde olma imkanını kaçırmak istemiyorsanız rezervasyonlarınızı yaptırmayı unutmayın.

PARKUR : Hemite Kalesi-Yaşar Kemal Parkı :1.3 km ( Köy içi yürüyüşü ),
                     Yaşar Kemal Parkı-Kırmıtlı Kuş Cenneti :8.7 km( Nehir kenarı ve tarla içi yürüyüşü),( Yürümek istemeyenler minübüslerle  Kırmıtlı kamp alanımıza gidebilir)
                     Kırmıtlı Kuş Cenneti-Yeniköy Kuş Cenneti: 5 km( Nehir kenarı ve tarla içi yürüyüşü) ( Yürümek istemeyenler minübüslerle Yeniköy kamp alanımıza  gidebilir)

Amanos Dede Nazım Sönmez’in Hemite-Kırmıtlı Keşif videosu. ( Keyifli Seyirler )

SON REZERVASYON :20.04.2019 SAAT 12:00 ( İletişime geçmek için tıklayın)

ETKİNLİK PLANI

Saat Hareket Yeri: Adana (Kurttepe-Anadolu Lisesi Metro Durağı Önü )

08:00 Adana’dan Hareket
09:30  Cevdediye’de alışveriş molası
10:00  Hemite Kalesi’ne varış ve kale gezisi
11:00 Köy gezisi ve Yaşar Kemal Kültür Evi ziyareti
11:45  Yürüyüş başlangıcı
14:00 Kırmıtlı Kuş Cenneti kamp alanına varış, yemek, Kuş Cenneti gezisi ve fotoğraf çekimi için serbest zaman
16:00  Yeniköy Kuş Cenneti için yürüyüş başlangıcı
17:00  Yeniköy kamp alanına varış, Fotoğraf çekimi için serbest zaman,
18:00  Toparlanma ve Adana’ya hareket
19:30  Adana’ya varış

   

FİYAT: 60 TL

 

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

 • Tursab belgeli araçlarla Ulaşım
 • Rehberlik hizmetleri
 • Öğle yemeği hazırlamak için gereken ekipmanlar

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Sabah Kahvaltısı
 • Öğle Yemeği
 • Özel harcamalar

NOT

 • Öğle Yemeği için mangal yakılacaktır. Ona göre malzeme getirebilir yada yemek istediğiniz herhangi bir yiyecek yanınıza alabilirsiniz.
 • Hava şartlarına göre giyininiz ve yedek  kıyafetler ve yağmurluk almanız önerilir.

Doğa yürüyüşlerimizden önce mutlaka doğa yürüyüşü kurallarını okuyunuz.( Doğa Yürüyüşü (Trekking))

 

May
5
Paz
2019
Hıdır Ellez Kutlamaları-Harbiye-Samandağ-Titus Tüneli 2019 @ Hıdırellez
May 5 @ 08:00 – 22:00
Hıdır Ellez Kutlamaları-Harbiye-Samandağ-Titus Tüneli 2019 @ Hıdırellez | Hatay | Türkiye

Sevgili Lima Denizyıldızı Ailesi ;

    Yine bir Lima Denizyıldızı Klasiği ile karşınızdayız. Hatay Harbiye’de muhteşem manzara eşliğinde öğle yemeğinizi yeyip yöresel ürünler alma fırsatı bulacaksınız. Hıdırellez kutlamaları için , Samandağ’daki Hz.Musa ve Hz.Hızır’ın buluştuğu yer yani “Mecma’ül- Bahreyn “’deki HIZIR ALEYHİSSELAM TÜRBE ziyaretine sizlerle gitmeyi planladık. Bu etkinlikte Türbe ziyaretimizden sonra Türkiyenin en uzun plajlarından birisi olan Çevlik Plajındaki TİTUS TÜNELİ ve KAYA MEZARLARINI gezme fırsatımız olacak. Türkiye’nin tek Ermeni Köyü olan Vakıflı Köyünü görecek Hıdırbey Köyünde Musa ağacı altında kahvenizi içerken yorgunluğunuzu giderip organik ürünler alabileceksiniz.

SON REZERVASYON : 04.05.2019 SAAT 12:00 (  İletişime geçmek için tıklayın)

ETKİNLİK PLANI

Saat Hareket Yeri: Adana (Kurttepe-Anadolu Lisesi Metro Durağı Önü )

08:00 Toplanma ve Hareket
11:00  Harbiye’ye ulaşım, gezi ve alışveriş için serbest zaman
12:30  Öğle yemeği
14:00  Samandağ’a hareket
15:00  Samandağ Hızır A.s. Türbe ziyareti- Çevlik Plajı Gezisi
16:00  Titus Tüneli Gezisi ( Ücretlidir-Müzekart  geçerlidir.)
17:00  Hz.Musa Ağacı gezisi
19:00  Vakıflı Köyü gezisi (Araçla geçilirken görülecek)
22:00  Adana’ya varış

 

FİYAT: 160 TL

ÖĞLE YEMEGİ MENÜSÜ : KERVAN RESTORAN (Şelale manzaralı)
Karışık  Sıcak Yemek ( Tepsi Kebabı,Kağıt Kebabı ve Tavuk) Salata, Serpme mezeler, içecek, Çay, Su, Künefe

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

 • Tursab belgeli araçlarla Ulaşım ( Köylere ulaşım olacağı için Araçlar, Minübüs veya Midibüs olacaktır.)
 • Seyahat sigortası
 • Rehberlik hizmetleri ve araç içi ikramlar
 • Harbiye’de Öğle Yemeği

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Sabah Kahvaltısı
 • Müze ve Ören yerlerine girişler
 • Özel harcamalar

NOT:

 • Müze kartlarınızın yanınızda bulunması bazı müze ve ören yerlerinde avantaj sağlayabilir.
 • Lima Turizm, hava ve zaman koşullarına göre tur programında değişiklik yapma hakkına sahiptir.

GEZİLECEK YERLER HAKKINDA BİLGİ

HIDIRELLEZ HAKKINDA:

Ruz-ı Hızır (Hızır günü) olarak adlandırılan Hıdrellez Günü, Hz.Hızır ve Hz.İlyas’ın yer yüzünde buluştukları gün olduğu savıyla kutlanmaktadır. İslam coğrafyasına bakıldığında Hıdrellez gününün yoğunlukla Türkiye’de kutlanıldığı görülmektedir.
Bir görüşe göre; Türkler’in Orta Asya’dan getirdikleri Nevruz Bayramının başkalaşmış ve İslamlaşmış şeklidir. Öyledir ki; Nevruz Bayramı kutlaması Anadolu Türkleri arasında önemini kaybetmiştir. Buna rağmen Hıdrellez eskiden beri kutlanmaktadır.

Kökenbilim (Etimoloji):

Hıdrellez günü, Gregoryen takvimine göre 6 Mayıs, eskiden kullanılan Rumi takvim olarak da bilinen Julyen takvimine göre 23 Nisan günü olmaktadır.  Rumi takvime göre eskiden yıl ikiye ayrılmaktadır: 6 Mayıs’tan 8 Kasım’a kadar olan süre Hızır Günleri adıyla yaz mevsimini, 8 Kasım’dan 6 Mayıs’a kadar olan süre ise Kasım Günleri adıyla kış mevsimini oluşturmaktadır. Bu yüzden 6 Mayıs günü kış mevsiminin bitip sıcak yaz günlerinin başladığı anlamına gelir ki, bu da kutlanıp bayram yapılacak bir olaydır.

Hızır:

Hızır; hayat suyu(ab-ı hayat) içerek ölümsüzlüğe ulaşmış; özellikle de baharda insanlar arasında dolaşarak onlara yardım eden, bolluk, bereket ve sağlık dağıtan, Allah katında bir elçidir. Hızır’ın hüviyeti, yaşadığı yer ve zaman belli değildir. Hızır, baharın, baharla vücut bulan taze hayatın sembolüdür. Hızır inancının yaygın olduğu ülkemizde Hızır’a atfedilen özelliklerin bazıları:

 • Hızır, zor durumda kalanların yardımına koşarak insanların dileklerini yerine getirir.
 • Kalbi temiz, iyiliksever insanlara daima yardım eder.
 • Uğradığı yerlere bolluk, bereket, zenginlik sunar.
 • Dertlilere derman, hastalara şifa verir.
 • Bitkilerin yeşermesini, hayvanların üremesini, insanların kuvvetlenmesini sağlar.
 • İnsanların şanslarının açılmasına yardım eder.
 • Uğur ve kısmet sembolüdür.
 • Mucize ve keramet sahibidir.

TİTUS TÜNELİ HAKKINDA:

     Titus Tüneli, Titus Kaya Tüneli Titus adıyla bilinen Titus Flavius Vespasianus tarafından yaptırılmış, yapımı yüzyılı aşkın bir zaman sürdüğü düşünülen tünellerdir.  Tünel, dağdan gelen derelerin ağzında ve bir iç liman olarak MÖ 300’lü yıllarda I. Selevkos Nikator tarafından kurulan, kurucusu Nikator adıyla anılan tarihi kentin liman bölümüne bakmaktadır. Bu limanın dağdan gelebilecek sel sularıyla dolabileceği düşünüldüğünden dolayı, Titus tarafından derenin önü bir duvar ile kapatılmış, duvarın dereden gelen bölümü ile deniz arasındaki dağ delinerek tünel yapılmıştır. Tünelin kapalı bölümü 130 metre uzunluğunda olup, açık alanıyla birlikte toplam 1380 metre uzunluğundadır. Genel olarak açık ve kapalı alanlarda tünelin yüksekliği 7 metre ve genişliği ise 6 metredir. Tünelin tamamı “Titus” zamanında tamamlanmıştır.   Ayrıca daha sonra yapıldığı düşünülen, tünelin deniz tarafına bakan kısmında kaya mezarları bulunmaktadır. Kaya mezarlarının bulunduğu yer tünele yaklaşık olarak 100 metre uzaklıktadır. Kaya mezarı alanında bulunan en büyük çukur ise oldukça gösterişlidir ve diğer kaya mezarlarından daha farklı tarda yapıldığından dolayı halk arasında “Beşikli Mağara” olarak bilinmektedir. Seleukeia Pieria antik kentinin parçası olan, Nikator antik kentinin üst bölümlerinde tapınak kalıntıları da bulunmuştur. Bölge kayalık olmasından dolayı çok sayıda mağara bulunur.

HIDIRBEY KÖYÜ-MUSA AĞACI:

    Hz. Hızır ile Hz. Musa’nın Samandağ’daki buluşmasından sonra, birlikte Hıdırbey Köyü’nün yanındaki Musa Dağı’na çıkmak üzere yola çıkarlar. Hıdırbey Köyü’ndeki Musa ağacının bulunduğu yere geldiğinde çok susar. Bastonunu bu ağacın bulunduğu yere bıraktıktan sonra, hemen yanındaki dereye su içmeye gider. Su içtikten sonra yollarına devam ederler. Asasını suyun kenarında unuttuğunu anlayan Hz. Musa, döndüğünde ise asasının yeşerdiğini ve bir fidan haline geldiğini görür. O günden bugüne, o ağaç Musa ağacı olarak bilinir. 800-1000 yaşlarında olduğu tahmin edilen ve halk arasında  2000-3000 yaşlarında olduğuna inanılır.Köyün Merkezinde bulunan ağacın gövde çapı 7.50 m’dir. Dıştan çevresi yaklaşık 20m’dir. İki oyukla ağacın gövdesine girilmektedir.

VAKIFLI KÖYÜ :

     Hatay’ın Samandağ ilçesine 4 km uzaklıkta ve halen “Türkiye’nin Tek Ermeni Köyü” olma özelliğini sürdüren köyümüz; Musa Dağı eteklerindeki Hıdırbey Vadisi’nin doğal devamı niteliğindedir. Köyün tamamını Ermeni asıllı Türk vatandaşları oluşturmasının yanı sıra köyün diğer bir özelliği de köyde organik tarım yapılıyor olmasıdır. Organik tarımla yetiştirilen portakal başta olmak üzere narenciye ürünleriyle 2004 yılında Türkiye’ye 1 milyon Euro ihracat geliri kazandırınca, Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi (TMOK) tarafından Toplumsal ve Sportif Fair Play Ödülü ile mükâfatlandırıldılar.

Köy kilisesi Surp Asdvadzadzin’in (Aziz Meryem Ana) 1997 yılında geniş kapsamlı restorasyonla bugünkü halini aldı.

Köy, yerli-yabancı turistlerin, ulusal ve uluslar arası medyanın ilgi odağı haline gelmiştir.

Tem
5
Cum
2019
Lavanta Bahçeleri-Salda Gölü @ salda gölü
Tem 5 @ 23:30 – Tem 7 @ 23:59
Lavanta Bahçeleri-Salda Gölü @ salda gölü

Sevgili Lima Denizyıldızı Ailesi ;        SINIRLI KONTENJAN

Çukurova Denizyıldızı Spor Kulübü olarak, Lima Turizm’in hazırlamış olduğu Muhteşem bir gezide bizlerle olmaya ne dersiniz. Konya Kelebek Bahçesi, eski bir Rum Köyü olan Sille, Osmanlı Taş Köprüsü, Müze, Eğirdir Gölü ve Türkiye’nin Maldivler’i diye bilinen Salda Gölü. Görselliğe ve tarihe doyacağınız bir etkinlik için, geç kalmadan rezervasyonlarınızı yaptırınız. Bizleri fotoğraflardan takip etmek yerine siz de gelin özçekimlerimizin içinde yerinizi alın.

   SON REZERVASYON : 01.07.2019 SAAT 20:00 (  İletişime geçmek için tıklayın)   

ETKİNLİK PLANI ( 1. GÜN – 05 Temmuz 2019  Cuma)
 • 23:00 LİMA TURİZM önünden toplanma ve Konya’ya hareket.
 • 23:30 Kurttepe-Anadolu Lisesi Metro Durağı Önü  hareket

ETKİNLİK PLANI ( 2. GÜN – 06 Temmuz 2019  Cumartesi)

 • Sabah otobüste alacağımız kahvaltının ardından, Konya ya doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. İlk durağımız Avrupa’nın en büyük kelebek uçuş alanına sahip ve içerisinde 15 farklı türde binlerce kelebeğin uçtuğu, Kelebek figüründeki mimari yapısıyla Konya Tropikal Kelebek Bahçesi. Buradaki gezimizi tamamladıktan sonra Sille ye hareket ediyoruz. Konya nın 8 km kuzeybatısında iki dağ arasındaki vadide kurulmuş Eski bir Rum Köyü olan Sille’de kayalara oyulmuş kilise ve evleri panoramik olarak görüp eski Rum evleri arasında dolaşma imkânı buluyoruz. Burada bulunan Hacı Ali Ağa Hamamı ve Müzesi’ni, Osmanlı Taş Köprüsü’nü ve dışarıdan panoramik olarak göreceğimiz 1500 yıl önce yapılmış olan Aya- Elena Kilisesi’ni görüyoruz. Ardından (ekstra) olan Öğle yemeğimizi aldıktan sonra, Otelimizin bulunduğu Eğirdire doğru hareket ediyoruz. Otele yerleşme ve serbest zaman.

ETKİNLİK PLANI ( 2. GÜN – 07 Temmuz 2019  Pazar)

 • Otelde Açık büfe kahvaltımızı aldıktan sonra Keçiborlu, Kuyucak köyüne hareket ediyoruz, Köyün doğal taşlarla yapılan sokakları, kerpiç evleri ve mosmor renkteki lavanta bahçelerini geziyoruz. Fotoğraf çekimi için serbest zaman ve ardından (ekstra) Öğle yemeğimizi almak üzere Burdura hareket ediyoruz. Yemeğimizi aldıktan sonra Salda gölüne hareket ediyoruz. Türkiye’nin Maldivler’i olarak da adlandırılan bu yer, Turkuaz suyu ve beyaz kumsallarıyla dikkat çekmekte ve buranın keyfini çıkartmak aynı zamanda yüzme molası için serbet zaman. Akşam üzeri Adana’ya dönmek üzere yola çıkıyoruz.

 

         ÜCRET DETAYLARI                                          NAKİT / K.KARTI TEK ÇEKİM

 • İki veya 3 kişilik odalarda  kişi başı                                  390 TL
 • 0-12 yaş (2 büyükle aynı odada)                                         340 TL
 • Tek kişilik oda Farkı                                                                  60 TL
 • Kesin kayıtlarda 150 TL kaparo verilmesi zorunludur

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

 • Lüx araçlarla Ulaşım
 • Seyahat sigortası
 • Araç içi ikramlar
 • Otelde 1 Gece Konaklama
 • Otelde 1  Gece Set  Menü yemek
 • Otelde 1  Açık Büfe Sabah Kahvaltısı
 • Profesyonel Rehberlik Hizmetleri

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Müze ve Ören Yerlerine girişler (Müze kartınızı  yanınızda bulundurmanız menfaatinize olacaktır).
 • Öğle yemekleri ve alınan içecekler
 • Otelde alınacak extralar
 • Özel harcamalar

NOT

 • Kesin kayıtlarda 150 TL kaparo verilmesi zorunludur
 • Lima Turizm, Rehberimizin talimatları doğrultusunda Gezi planında,saat ve sıralamasında Değişiklik yapma hakkına sahiptir.
 • Göle gireceğinizi düşünerek yanınızda havlu,terlik,mayo ve yedek kıyafetler bulundurunuz.
 • Bir yıl boyunca Türkiye’nin her yerinde geçerli olan Müze kartlarınız yoksa çıkartmanız menfaatinize olacaktır. İnternet üzerinden ( www.muzekart.com ) yada Türsab bürobarında temin edebilirsiniz.
Tem
19
Cum
2019
Doğu Karadeniz @ karadeniz
Tem 19 @ 19:00 – Tem 24 @ 19:30
Doğu Karadeniz @ karadeniz

Sevgili Lima Denizyıldızı Ailesi ;        SINIRLI KONTENJAN

3 Gece- 5 Gün

ERZURUM; Ulu Cami, Erzurum Konağı, Üç Kümbetler, Çifte Minareli Medrese, Yakutiye Medresesi, Tortum Şelalesi,

ARTVİN; Borçka, Karagöl, Arhavi, Çifte Köprü, Mencuna Şelalesi, Çamlıhemşin, Ayder Yaylası, Şenyuva, Taş Köprü, Zilkale, Palovit Şelalesi, Uzungöl,

TRABZON; Atatürk Köşkü, Maçka, Sümela Manastırı, Hamsi Köy, Zigana Geçidi.

  SON REZERVASYON : 05.07.2019 SAAT 20:00 (  İletişime geçmek için tıklayın)   

ETKİNLİK PLANI ( 1. GÜN – 19 Temmuz 2019  Cuma)
 • 19:30 LİMA TURİZM önünden toplanma ve Konya’ya hareket.
 • 20:00 Kurttepe-Anadolu Lisesi Metro Durağı Önü  hareket

ETKİNLİK PLANI ( 2. GÜN – 20 Temmuz 2019  Cumartesi)

 • Erzurum a doğru yolculuğumuza başlıyoruz. Otobüste alacağımız kahvaltının ardından, şehir merkezine varıp gezimize başlıyoruz. Ulu Cami, Tarihi Erzurum Konağı, Üç Kümbetler, (restorasyonda olduğu için dışarıdan görebildiğimiz) Çifte Minareli Medrese, Yakutiye Medresesi  gezilerinin ardından meşhur cağ kebabı menülü öğle yemeği molası sonrası( ekstra ) Tortum şelalesini görmeye gidiyoruz. Ardından konaklama alacağımız  Artvin doğru yola çıkıyoruz. Otel yerleşme  aksam yemeği ve serbest zaman

ETKİNLİK PLANI ( 3. GÜN – 21 Temmuz 2019  Pazar)

 • Otelde alacağımız açık büfe kahvaltının ardından Karagölü görmek için  Borçka gidiyoruz, Orada transfer araçlarımıza binip  Karagöl e gidiyoruz. Burada gezmek ve öğle yemeği (ekstra) için serbest zaman alıyoruz. Rehberimizin belirlediği saatte buluşup transfer araçlarımız ile  Borçka ya geri dönüyoruz. Araçımıza binip  Arhavi de  Çifteköprü yü görüyoruz. İsteyen misafirlerimizle birlikte 1 km lik  parkuru tırmanarak eşsiz Mencuna şelalesini görüyoruz. Daha sonra konaklayacağımız Ayder Yaylasındaki otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve serbest zaman. İsteyen Misafirlerimiz Ayder yaylasına gece eğlencesine katılabilir.

ETKİNLİK PLANI ( 4. GÜN – 22 Temmuz 2019  Pazartesi)

 • Otelde alacağımız açık büfe kahvaltının ardından. Ayderden  minibüslerimize binip Çat Vadisi boyunca devam ediyor ve Şenyuva , Taş Köprü , Zilkale de fotoğraf molası veriyoruz. Çinçiva Köyünün harika manzarasında fotoğraflarımızı çekiyoruz. Ayrıca İsteyen misafirlerimiz için  Ekstra (60 tl) düzenlenecek olan Palovit Şelalesi ,Gito ve Badara  yaylasını görebilirler.  Daha sonra Ayder yaylasında ki otelimize dönüp Akşam yemeği ve serbest zaman alıyoruz. İsteyen Misafirlerimiz Ayder yaylasına gece eğlencesine katılabilir.

 ETKİNLİK PLANI ( 5. GÜN – 23 Temmuz 2019  Salı)

 • Otelde alacağımız açık büfe kahvaltının ardından. Uzungöl’e doğru yola çıkıyoruz. Burada gezmek için  serbest zaman alıyoruz. Rehberimizin belirlediği saatte buluşup aracımız ile Trabzon merkeze geçiyoruz. Burada alacağımız (ekstra) Öğle  yemeğinde sonra Ayasofya , Atatürk köşkü ,  Maçka Sümena manastırını dışarıdan görüp Hamsi köy üzerinde Adana ya doğru dönüş yoluna çıkıyoruz.

EXTRA TURLAR ( 60 TL )

 • Çinçiva Köprüsü, Zilkale, Palovit Şelalesi, Gito , Badara Yaylaları

         ÜCRET DETAYLARI                                          NAKİT / K.KARTI TEK ÇEKİM

 • İki veya 3 kişilik odalarda  kişi başı                                  899 TL
 • 0-12 yaş (2 büyükle aynı odada)                                         699 TL
 • Tek kişilik oda Farkı  (Günlük )                                          100 TL
 • Extra Turlar                                                                                  60 TL
 • Kesin kayıtlarda 150 TL kaparo verilmesi zorunludur

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

 • Lüx araçlarla Ulaşım
 • Seyahat sigortası
 • Araç içi ikramlar
 • Otelde 3 Gece Konaklama
 • Otelde 3 adet Açık Büfe Sabah Kahvaltısı
 • Otelde 3 adet Açık Büfe Akşam Yemeği
 • Profesyonel Rehberlik Hizmetleri

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Müze ve Ören Yerlerine girişler (Müze kartınızı  yanınızda bulundurmanız menfaatinize olacaktır).
 • Öğle yemekleri ve alınan içecekler
 • Otelde alınacak extralar
 • Yolda yapılacak harcamalar
 • Extra Turlar
 • Özel harcamalar

NOT

 • Kesin kayıtlarda 150 TL kaparo verilmesi zorunludur
 • Lima Turizm, Rehberimizin talimatları doğrultusunda Gezi planında,saat ve sıralamasında Değişiklik yapma hakkına sahiptir.
 • Hava şartlarına göre kıyafetler alınız.
 • Bir yıl boyunca Türkiye’nin her yerinde geçerli olan Müze kartlarınız yoksa çıkartmanız menfaatinize olacaktır. İnternet üzerinden ( www.muzekart.com ) yada Türsab bürobarında temin edebilirsiniz.

  

Eyl
6
Cum
2019
Batı Karadeniz 2019 @ salda gölü
Eyl 6 @ 20:30 – Eyl 8 @ 21:00
Batı Karadeniz 2019 @ salda gölü

Sevgili Lima Denizyıldızı Ailesi ;        SINIRLI KONTENJAN

Lima Denizyıldızı ayrıcalığı ile Yine Harika bir turla karşınızdayız.

     Tüm güzelliği ile BATI KARADENİZ    vazgeçilmezi  GÖLCÜK, Tarihi dokusu ve evleriyle SAFRANBOLU ve Bartın ilinin kültürel ve doğal güzellikleriyle ön plana çıkan, mavisi ve yeşiliyle peri masallarını aratmayan huzur dolu güzellikler ilçesi AMASRA

          ETKİNLİK PLANI ( 1. GÜN – 06 Eylül 2019  Cuma)
 • 20:30 LİMA TURİZM önü hareket.
 • 21:00 Kurttepe-Anadolu Lisesi Metro Durağı Önü  hareket

          ETKİNLİK PLANI ( 2. GÜN – 07 Eylül 2019  Cumartesi)

 • Adana Ankara Otobanı güzergahından Amasra’ ya doğru hareket ediyoruz. Adını mitolojiye göre bir amazon kraliçesinden, tarihsel anlatıma göre bir Pers prensesinden alan ve Fatih Sultan Mehmet ’in ‘’Lala Lala Çeşm-i Cihan (Dünya’nın Gözü) bu mu ola?’’ dediği ve hayranlığını ifade ettiği Uyuyan Prenses lakaplı Amasra’yı tepeden görebileceğimiz Bakacak Tepesinde Fotoğraf molası veriyoruz. Molamızın ardından Boztepe olarak adlandırılan ada ile anakarayı birbirine bağlayan Kemere köprüsüne geçiyoruz. bir müze kent olan Amasra’nın sokaklarında dolaşırken kilise camisini, şehir surlarını ve Ceneviz armalarını görerek tarihi boyunca Amasra’nın simgesi olmuş ahşap işlerinin günümüzde merkezi olan Çekiciler Çarşısına geliyoruz. Burada serbest zaman  ve ardından (ekstra) Öğle yemeğimizi almak için restoranımıza gidiyoruz. Daha sonra Bartın üzerinden ağaçların doğal tüneller oluşturduğu Türkiye’nin en keyifli yollarından birisini kullanıp Tokatlı Kanyonu üzerinde yerden 80 metre yükseklikte ve 11 metre genişliğinde yapılan Kristal Terastan (Cam Seyir Terası) o eşsiz manzaranın tadını çıkartıp bira fotoğraf molası verip Safranbolu Şehir merkezine doğru gidiyoruz ve nostaljik Arnavut kaldırımlı sokaklarında tarihi yapıları tek tek gezmeye başlıyoruz. Hükümet Konağı, Saat Kulesi, Köprülü Mehmet Paşa Camii ve avlusundaki güneş saati, bir müze ev olan Kaymakamlar Evi, Cinci Hanı ve hamamı, barok stilinin küçük örneklerinden biri olan İzzet Mehmet Paşa Camii, Akçasu Kanyonu, aynı işi yapan esnafların toplu halde bulundukları yer anlamına gelen Arasta çarşısı ve tarihi köy kahvehanesi, demirciler çarşısı, bakırcılar çarşısı, semerciler çarşısı gezilerinin ardından Otele yerleşme Akşam yemeği ve serbet zaman.
 ETKİNLİK PLANI ( 3. GÜN – 08 Eylül 2019  Pazar)
07:00- 08:00 Sabah Kahvaltısı
08:00
Otelden ayrılma ve Gölcük’ e hareket
10:00
Gölcük’e varış ve Gölcük gezisi
12:00
Beypazarı’na Hareket
       14:00  Yol güzergahında Nallıhan Kuş Cenneti gezilecek
15:00 Beypazarı Hıdırlık tepesinden Eski Beypazarı Panoramik Görüntüsü izlenecek
15:30 Arasta Çarşısı,Yaşayan Müze, Hamam Müzesi,Eski Beypazarı Evleri,Gümüşçüler Çarşısı gezisi ve öğle yemeği için serbest zaman
17:30 Adana’ya hareket
24:00 Adana’ya varış

         ÜCRET DETAYLARI                                          NAKİT / K.KARTI TEK ÇEKİM

 • İki veya 3 kişilik odalarda  kişi başı                                  390 TL
 • 0-12 yaş (2 büyükle aynı odada)                                         340 TL
 • Tek kişilik oda Farkı                                                                  60 TL
 • Kesin kayıtlarda 150 TL kaparo verilmesi zorunludur

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

 • Lüx araçlarla Ulaşım
 • Seyahat sigortası
 • Araç içi ikramlar
 • Otelde 1 Gece Konaklama
 • Otelde 1  Açık Büfe Sabah Kahvaltısı
 • Otelde 1  Açık Büfe Akşam Yemeği
 • Rehberlik Hizmetleri

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Müze ve Ören Yerlerine girişler (Müze kartınızı  yanınızda bulundurmanız menfaatinize olacaktır).
 • Amasra’da Sabah Kahvaltısı ( Uygun fiyata kahvaltı yapabileceğimiz bir çok kafe bulunmaktadır.)
 • Öğle yemekleri ve alınan içecekler
 • Otelde alınacak extralar
 • Özel harcamalar

NOT:

 • Kesin kayıtlarda 150 TL kaparo verilmesi zorunludur
 • Otobüste daha sağlıklı müzik dinlemek ve film izlemek için telefon kulaklıklarınızı yanınızda bulundurmanızı tavsiye ediyoruz.
 • Uzun yolculuklarda, rahat edebilmeniz için, seyahat yastığı ve boyun yastığı bulundurmanızı tavsiye ediyoruz.
 • Hava şartlarını dikkate alarak yanınızda kıyafet bulundurmanızı tavsiye ediyoruz.
 • Verilen saatler hava ve yol durumuna göre değişiklik gösterebilir.
 • Çukurova Denizyıldızı hava ve zaman koşullarına göre tur programında değişiklik yapma hakkına sahiptir.
 • Bir yıl boyunca Türkiye’nin her yerinde geçerli olan Müze kartlarınız yoksa çıkartmanız menfaatinize olacaktır. İnternet üzerinden ( www.dosimm.gov.tr/muzekart ) yada Türsab bürobarında temin edebilirsiniz.
 • Lima Turizm ve Çukurova Denizyıldızı , gezi planında,saat ve sıralamasında değişiklik yapma hakkına sahiptir.
Eyl
10
Sal
2019
Olympos Tatil Paketi 2019 @ OLYMPOS
Eyl 10 @ 21:00 – Eyl 15 @ 21:00
Olympos Tatil Paketi 2019 @ OLYMPOS | Yüksekoluk Köyü | Mersin | Türkiye

Sevgili Lima Denizyıldızları;

      Lima Denizyıldızı ayrıcalığı ile Yine Harika bir paketle  karşınızdayız.

      Binalardan, şehrin gürültüsünden, kargaşadan, doğanın dinginliğine uzanan bir masalın kahramanları olmak istermisiniz.? Olympos tatil paketi ile yapacağınız tatil uzun  yıllar hafızalarınızdan silinmeyecek.

Sulu Ada İle ilgili video

SON REZERVASYON : 05.09.2019 SAAT 20:00 (  İletişime geçmek için tıklayın)

ETKİNLİK PLANI ( 1. GÜN – 10 Eylül 2018 Salı)

Hareket Yeri: Adana ( Anadolu Lisesi-Kurttepe Metro Durağı Önü )
21:00 Adana’dan hareket
ETKİNLİK PLANI ( 2. GÜN – 11 Eylül 2018 Çarşamba)
10:00 Köprülü Kanyon Rafting
12:30 Yemek Molası
13:30 Rafting devam
16:30 Olympos’a hareket
19:00 Olympos’a varış, Otele yerleşme ve akşam yemeği
ETKİNLİK PLANI ( 3.Gün 12 Eylül 2018 Perşembe)
09:00 Kahvaltı
10:30 Deniz keyfi
19:30 Akşam Yemeği
20:00 Serbest zaman
ETKİNLİK PLANI ( 4.Gün 13 Eylül 2018 Cuma)
08:00 Kahvaltı
09:00 Adrasan’a hareket
10:00 Tekne ile Suluada Turu
12:00 Suluada gezisi
13:30 Yemek ve Yüzme molası
18:00 Olympos’a hareket
19:00 Akşam Yemeği ve eğlence

ETKİNLİK PLANI ( 5.Gün 14 Eylül 2018 C.Tesi)

09:00 Kahvaltı
10:30 Deniz keyfi
14:00 Olympos Keşfi, tarihi kalıntılar ve kale gezisi
19:30 Akşam Yemeği ve eğlence

ETKİNLİK PLANI ( 6. GÜN 15 Eylül 2018 Pazar)

08:00 Kahvaltı
10:00 Adana’ya hareket ve yolda doğaçlama geziler
22:00 Adana’ya varış

FİYAT:    950 TL

OTEL : Olympos Türkmenevleri (Lüx Bungalow tipi odalar )

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

 • Tursab belgeli  araçla Ulaşım ( Kişi Sayısına göre 18-36-46 kişilik araçlarla )
 • Rehberlik hizmetleri ve araç içi ikramlar
 • Oteldeki tüm açık büfe  Kahvaltılar
 • Otelde 4 Gece Konaklama (Lüx Bungalow Tipi odalar)
 • Oteldeki tüm açık büfe Akşam Yemekleri
 • Köprülü Kanyon Rafting ve o gün için öğle yemeği
 • Suluada Tekne Turu ve teknede öğle yemeği

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Müze ve Ören yerlerine girişler ( Olympos Milli Park olduğu için deniz girişi ücretlidir. Müze kart geçerlidir.)
 • Alınacak alkol ve extralar
 • Rafting ve Tekne turundaki öğle yemeği dışında kalan öğle yemekleri
 • Özel harcamalar

NOT:

 • Müze kartlarınızın yanınızda bulunması bazı müze ve ören yerlerinde avantaj sağlayabilir. Müze kartlarınızın plus (+) olması Türkiye genelinde avantaj sağlayacaktır.
 • Ulaşım Kişi Sayısına göre 18-36-46 kişilik araçlarla yapılacaktır.
 • Lima Turizm ve Çukurova Denizyıldızı Spor Kulübü hava ve zaman koşullarına göre tur programında değişiklik yapma hakkına sahiptir.
Eki
5
Cts
2019
Vizesiz Yunan Adaları @ ATİNA
Eki 5 @ 00:00 – Eki 8 @ 00:00
Vizesiz Yunan Adaları @ ATİNA | Yüksekoluk Köyü | Mersin | Türkiye

Sevgili Lima Denizyıldızı Ailesi ;

Hayal gibi bir tatil geçirmek istiyorsanız bu turları kaçırmayın.

   Celestyal Olympia ile Vizesiz Yunan Adaları, Atina 3 gece 4 Gün

Kuşadası, Patmos, Girit (Heraklion) Santorini, Atina (Pire), Mikanos, Kuşadası

05 EKİM-08 EKİM
12 EKİM-15 EKİM
19 EKİM-22 EKİM
26 EKİM-29 EKİM

İÇ KABİN KİŞİ BAŞI 399 € // 24 ŞUBATA KADAR GEÇERLİ OLAN BU PROMOSYONU KACIRMAYIN

İRTİBAT  TELEFONLARI

LİMA TURİZM

 • 0 544 635 18 15
 • 0 506 065 16 15
Ara
21
Cts
2019
Erciyes-Kapadokya @ Kapadokya
Ara 21 @ 06:30 – Ara 22 @ 21:30
Erciyes-Kapadokya @ Kapadokya | Hatay | Türkiye

Sevgili Lima Denizyıldızları; 

     Yine  unutamayacağınız  turlarımızdan birisi ile karşınızdayız. Karlı Kış aylarının vazgeçilmezi haline gelen Erciyes Kar etkinliğimizde doya doya eğlenecek, karın tadını çıkaracaksınız. Erciyes’teki serbest zamanınızda kayak  teleferik vb. aktivitelerden faydalanabilirsiniz. Çok güzel nezih restoranlarda öğle yemeğinizi çok uygun fiyatlara yiyebilirsiniz.(sucuk ekmek,mantı, ve çorba çeşitleri). Erciyes turumuzun ardından, halen birçok dizi çekimine ev sahipliği yapan Kapadokya turumuz başlıyor. Bu turumuzdaki fotoğraf karelerinde yerinizi almak istiyorsanız geç kalmadan rezervasyonlarınızı yaptırınız.

   SON REZERVASYON : 15.12.2019 SAAT 20:00 (  İletişime geçmek için tıklayın)   

       ETKİNLİK PLANI ( 1. GÜN – 21 Aralık 2019 C.Tesi)

 • 06:30  Kurttepe Metro Durağı önünden hareket
 • 11:00   Erciyes’e varış ve serbest zaman
 • 15:30   Ürgüp’e hareket
 • 17:00   Otele Yerleşme ve Açık büfe Akşam Yemeği
 • 20:00   Türk Gecesi  ( Extra)

ETKİNLİK PLANI ( 2. GÜN – 22 Aralık 2019 Pazar)

 • 07:00  Otelde açık büfe sabah kahvaltısı
 •  Asmalıkonak, Onyx Atelyesi, Güvercinlik Vadisi, Uchisar Kalesi (Panaromik), Avanos çömlek atölyesi
 • Dervent, Turasan Şarap Mahzenleri, Hayal Vadisi ve Alışveriş
 • 21:30 Adana’ya Varış ( Tahmini)

         ÜCRET DETAYLARI                                            NAKİT / K.KARTI TEK ÇEKİM       

 • İki kişilik odada kişi başı                                                  295 TL
 • Kesin kayıtlarda 150 TL kaparo verilmesi zorunludur

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

 • Tursab belgeli lüx araçlarla Ulaşım
 • Seyahat ve koltuk sigortası
 • 1.Gün Sabah Kahvaltısı ( Araçta Poğaça ve içecek )
 • Otelde 1 Gece Konaklama
 • Otelde Açık Büfe Akşam Yemeği
 • 2.Gün Otelde Açık Büfe Sabah Kahvaltısı
 • Rehberlik Hizmetleri

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Müze ve Ören Yerlerine girişler (Müzekartınızı yanınızda bulundurmanız menfaatinize olacaktır).
 • Öğle Yemekleri
 • Türk Gecesi ( Sınırsız Alkol-Meze-Eğlence )
 • Otelde alınacak alkol ve extralar
 • Özel harcamalar

NOT:

 • Kesin kayıtlarda 150 TL kaparo verilmesi zorunludur
 • Lima Turizm ve Çukurova Denizyıldızı Rehberimizin talimatları doğrultusunda Gezi planında,saat ve sıralamasında Değişiklik yapma hakkına sahiptir.
 • Bir yıl boyunca Türkiye’nin her yerinde geçerli olan Müze kartlarınız yoksa çıkartmanız menfaatinize olacaktır. İnternet üzerinden ( www.muzekart.com ) yada Tursab bürobarında temin edebilirsiniz.
Oca
23
Per
2020
Kars-Van Turu @ van
Oca 23 @ 17:00 – Oca 29 @ 13:05
Kars-Van Turu @ van | Yüksekoluk Köyü | Mersin | Türkiye

Sevgili Lima Denizyıldızları;

      Lima Denizyıldızı ayrıcalığı ile Yine Harika bir paketle  karşınızdayız.

  SON REZERVASYON : 10.12.2019 SAAT 20:00 (  İletişime geçmek için tıklayın)

ETKİNLİK PLANI ( 1. GÜN – 23 Ocak 2020 Perşembe )

Hareket Yeri: Adana ( Lima Turizm önünden )
17:00  Kayseri’ye doğru hareket ediyoruz.
22:00 Kayseriye varış
23:00 Kars’a doğu tren yolculuğumuz başlıyor.
ETKİNLİK PLANI ( 2. GÜN – 24 Ocak 2020 Cuma )

Tüm gün tren yolculuğu yapıyoruz. Biliyor musunuz, İnsan en güzel trende düşünürmüş.

22:00 Kars’a varışımızın ardından. Otele transfer, yerleşme ve dinlenme.

ETKİNLİK PLANI ( 3.GÜN 25 Ocak  2020 Cumartesi )

Otelde alacağımız kahvaltının ardından  Ani Harabelerine gidiyoruz. Doğunun Efes’i denilen 45 km mesafede bulunan harabeleri görüyoruz. Kars Müzesi, Kafkas Cephesi Harp Müzesi, Kars Kalesi, Rus Evleri, Tarihi Taş Evler, Kars Çayı, 12 Havariler Kilisesi gezilecek.

Akşam  Kafkas Gösterisi eşliğinde yemeğimizi yiyor eğleniyor ve dinlenmek üzere otelimize geçiyoruz.

ETKİNLİK PLANI ( 4.GÜN 26 Ocak 2020 Pazar )

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Denizden 1959 metre yükseklikteki, 20 cm kalınlığında buz tutmuş Çıldır Gölü’ne doğru hareket ediyoruz. Atlı kızak ve yürüyüş gibi etkinliklerden sonra Sarıkamış da ormanın ve karın keyfini doya doya çıkartıyoruz. Ardından 19.Yüzyıl sonlarında yekpare ağacı kullanılarak ve  hiç çivi kullanılmadan inşa edilen Katerina Av Köşkünü görmeye gidiyoruz. Ardından akşam yemeğini almak üzere restoranımıza gidiyoruz. Aşıkların atışmasıyla beraber lezzetli yöresel yemeklerimizi yiyor eğleniyor ve dinlenmek üzere otelimize geçiyoruz.

 

ETKİNLİK PLANI ( 5.GÜN 27 Ocak 2020 P.Tesi)

Otelde alacağımız kahvaltının ardından sabah saat 07:00 de eşyalarımız ile Van a  gitmek üzere otelden  ayrılıyoruz. Yol üzerinde  Kars a bağlı olan Digor, Tuzlucayı Panaromik geziyoruz. Ardından   Iğdır ,   Doğu Beyazıt, İshak Paşa Sarayı, Büyük Ağrı Dağı, Küçük Ağrı Dağı, Tendürek Dağı, Köy  Çocuklarıyla Buluşma, Sonrasında  Muradiye Şelalesini geziyoruz. Ardından Van’a varış ve dinlenmek üzere otele yerleşme.

ETKİNLİK PLANI ( 6. GÜN 28 Ocak 2020 Salı )

Otelde alacağımız kahvaltının ardından, Tuşpa Antik kenti  ve Urartu Kralı I. Sarduri tarafından MÖ. 840–825 yılları arasında yaptırılmış olan Van kalesini görüyoruz. Ardından, Urartu Müzesini geziyoruz. Çok acıklı bir hikayeden ismini alan  Akdamar Adasına Tekne ile geçiyoruz.

Bu güzel Adayı ve Kiliseyi gezdikten sonra yine tekne ile yolculuğumuzun ardından İsteğe bağlı Van nın meşhur İnci kefalinin tadına bakabilirsiniz.  .Sonrasında   Akşam dinlenmek üzere otelimize geçiyoruz.

ETKİNLİK PLANI ( 7. GÜN 29 Ocak 2020 Çarşamba )

Otelde alacağımız yöresel Van kahvaltının ardından Kedi Evini geziyoruz. Sonrasında Peynir ve Gümüş alışverişi içi serbest zaman. Ardından buluşma ve Havalimanına hareket
11:35 Adana’ya Uçuş
13:05 Adana’ya varış

FİYAT:    2200 TL

FİYATA DAHİL OLAN  HİZMETLER

 • Adana-Kayseri otobüs  ile ulaşım,
 • Turistik Doğu Expresi ile Kayseri – Kars  Arası İki Kişilik Yataklı Kompartımanda Konaklama,
 • 3 gece Kars’ta Oda-Kahvaltı Konaklama,
 • 2 gece Van’da Oda-Kahvaltı Konaklama,
 • Kars’ta 2 Gece Eğlenceli Akşam Yemeği,
 • Seyahat Sağlık Sigortası
 • Profesyonel Rehberlik Hizmeti
 • Lima Turizm Refakati,

 

FİYATA DAHİL OLMAYAN  HİZMETLER

 • Öğle Yemekleri,
 • 4 Akşam yemeği,
 • Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri,
 • İseğe bağlı – Sarıkamış Teleferik Ücreti,
 • İsteğe bağlı – Çıldır Gölünde Kızakla Gezinti

 

NOT:

 • Müze kartlarınızın yanınızda bulunması bazı müze ve ören yerlerinde avantaj sağlayabilir. Müze kartlarınızın plus (+) olması Türkiye genelinde avantaj sağlayacaktır.
 • Kesin Kayıtlarda Kaporo verlilmesi zorunludur.
 • Lima Turizm ve Çukurova Denizyıldızı Spor Kulübü hava ve zaman koşullarına göre tur programında değişiklik yapma hakkına sahiptir.
Nis
10
Cum
2020
Çanakkale-Gelibolu-Truva-Assos @ Çanakkale
Nis 10 @ 16:30 – Nis 12 @ 23:00
Çanakkale-Gelibolu-Truva-Assos @ Çanakkale | Hatay | Türkiye

   Sevgili Lima Denizyıldızları;     SINIRLI KONTENJAN

            Uzun ve zevkli geçeceğini düşündüğümüz, nefis fotoğraf  karelerinde yerinizi alacağınız, eğlenceye doyamayacağınız ve aynı zamanda duygusal  anlar yaşayacağınız muhteşem bir tura  imza atmaya hazırız.

           Asya Kıtasına basıp Avrupa Kıtasındaki güneşin batışını seyredebileceğiniz bir yer, Çanakkale. Bazen eğlenip bazen gözyaşlarınızı tutamayacaksınız. Türk Tarihine Altın Harflerle yazılmış Bir Zaferin yaşandığı yer Çanakkale. İnancın, Vatan Sevgisinin, Şehit olmak için birbiri ile yarışan bir milletin öyküsünün tekrar yazıldığı bir yer Çanakkale.

         

DUR YOLCU! BİLMEDEN GELİP BASTIĞIN
BU TOPRAK,
BİR DEVRİN BATTIĞI YERDİR.
EĞİL DE KULAK VER,
BU SESSİZ YIĞIN
BİR VATAN KALBİNİN ATTIĞI YERDİR.
BU ISSIZ, GÖLGESİZ YOLUN SOLUNDA
GÖRDÜĞÜN BU TÜMSEK, ANADOLU’NDA
İSTİKLÂL UĞRUNDA,
NAMUS YOLUNDA
CAN VEREN MEHMET’İN YATTIĞI YERDİR.
BU TÜMSEK, KOPARKEN BÜYÜK ZELZELE
SON VATAN PARÇASI GEÇERKEN ELE
MEHMET’İN DÜŞMANI BOĞDUĞU SELE
MÜBAREK KANINI KATTIĞI YERDİR.
DÜŞÜN Kİ. HAŞROLAN KAN, KEMİK, ETİN
YAPTIĞI BU TÜMSEK AMANSIZ, ÇETİN
BİR HARBİN SONUNDA BÜTÜN MİLLETİN
HÜRRİYET ZEVKİNİ TATTIĞI YERDİR.
                                             Necmettin Halil ONAN

 • Kontenjanlarımız sınırlı olduğu için rezervasyon tarihini geçirmemeniz önemle rica olunur.

ETKİNLİK PLANI ( 1. GÜN – 10 Nisan 2020 Cuma)

Hareket Yeri: Adana ( Lima Turizm Önü)
16:30 Adana’dan hareket ( Adana-Ankara Otoban güzergahı )
ETKİNLİK PLANI ( 2. GÜN – 11 Nisan 2020 Cumartesi)

07:00 Sabah Çanakkale’ye varışımızın ardından,arabalı vapur ile Eceabat’a geçiyoruz.Yolumuz üzerindeki Kilitbahir Kalesini,Namazgah Tabyasını Panaromik olarak görüyoruz ve Rumeli Mecidiye Tabyasına (Seyit Onbaşının Görev Yaptığı)varıyoruz.Burada rehberimizden Deniz Muharebeleri ile ilgili bilgi aldıktan sonra,Tabya ve Seyit Onbaşı Anıtı için serbest zaman veriyoruz.Akabinde aracımızda buluşarak yola devam ediyoruz.Güzergahımız üzerinde soğanlı dere  ve Şahin Dere Şehitliklerini panaromik olarak gördükten sonra Alçıtepe Sağlık Müzesini ziyaret ediyoruz.

Ziyaretimiz sonrası rotamızı Seddül Bahir,Ertuğrul koy bölgesine yöneltiyor ve zaman durumuna göre panaromik olarak veya araçtan ayrılarak  bölgeyi,Yahya Çavuş Şehitliğini ziyaret ettikten sonra yeni durağımız olacak Şehitler Abidesi için yola çıkıyoruz.Şehitler Abidesi hakkında bilgi alıp bölgeyi gezdikten sonra Alçıtepe Köyüne dönerek burada öğle yemeği molası veriyoruz.

Öğle yemeği sonrası rotamızı kuzeye çeviriyoruz panaromik Anzak Koyu Köyü ziyaretinin ardından Arıburnu Yarlarına doğru araçla tırmanıyoruz.Mehmetçiğe Saygı Anıtını araçtan görüyoruz.Tabikide 57.Alay Şehitliğini ziyaret ediyoruz.57.Alaydan ayrılarak Conk Bayırı ziyaretini gerçekleştirip Çanakkale Merkeze dönüş için Eceabat Feribot İskelesine doğru hareket ediyoruz.Geceleme otelimizde

ETKİNLİK PLANI ( 3. 11 Nisan 2020 Pazar)

06:30 Sabah kahvaltı sonrası otelimizden ayrılıyoruz.Çanakkale merkezde serbest zaman sonrası Truva Antik Kenti ve Assos,Behramkale,Kadırga Koyu ile programa devam ediyoruz.Kaz Dağları üzeri Adana’ya dönmek üzere tekrar yola çıkıyoruz. Sabah saatlerinde Adana’da olacağımızı göz önünde bulundurunuz.
     Bir başka programda görüşmek dileği ile…

FİYAT:   550  TL

         

 • Kesin kayıtlarda 300 TL kaparo alınacaktır.

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

 • Tursab belgeli  lüx araçla Ulaşım
 • Seyahat sigortası
 • Rehberlik hizmetleri ve araç içi ikramlar
 • Bir Akşam Yemeği
 • Otelde  Bir adet açık Büfe sabah kahvaltısı
 • Boğaz Otelde Bir Gece Konaklama
 • Eceabat Feribot Ücreti

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Müze  girişleri
 • Otelde  alınacak extralar
 • Gezi boyunca yenecek öğle yemekleri ve extralar
 • Yolda alınacak yemekler
 • Özel harcamalar

NOT:

 • Çanakkale’de Şehitler Abidesi Turumuzun bir gezi değil Şehitlik Ziyareti olduğunu unutmayıp ona göre davranmanızı önemle rica ediyoruz.
 • Kontenjanlarımız sınırlı olduğu için rezervasyon tarihini geçirmemeniz önemle rica olunur.
 • Kesin kayıtlarda 300 TL kaparo verilmesi zorunludur
 • Müze kartlarınızın yanınızda bulunması müze ve ören yerlerinde avantaj sağlayacaktır.
 • Yolumuz uzun ve yorucu olduğu için, acil ihtiyaçlar ve verilecek genel molalar  haricinde yolda mola istememeniz önemle rica olunur.
 • Tur saatleri  yol durumuna göre değişiklik gösterebilir.
 • Uzun bir yolculuk olacağı için yemek saatlerimizde gecikme olacağını göz önünde bulundurarak yanınızda atıştırmalık bulundurmanız tavsiye olunur.
 • Kullanmakta olduğunuz ilaçlarınız varsa ilaçlarınızı, telefon şarz cihazlarınızı, telefon kulaklıklarınızı, şapkanızı ve güneş kreminizi yanınızda bulundurmanız yararınıza olacaktır.
 • Lima Turizm ve Çukurova Denizyıldızı Spor Kulübü hava ve zaman koşullarına göre tur programı sıralamasında  değişiklik yapma hakkına sahiptir.

ŞEHİTLİK GEZİSİ TUR İÇERİĞİ 

Gelibolu Yarım Adası Güney Cephesi Çanakkale Şehitlik Turu

 • Kilitbahir Kalesi
 • Namazgah Tabyası
 • Seyit Onbaşı Anıtı ve Deniz Savaşları
 • Rumeli Mecidiye Tabyası
 • Şahindere Sargı Yeri Hastane Şehitliği
 • Çanakkale Şehitler Abidesi
 • Ertuğrul Koyu Yahya Çavuş Şehitliği
 • Alçıtepe Köyü ve Öğle Yemeği ( Köfte Porsiyon Menü )

Gelibolu Yarım Adası Kuzey Cephesi Çanakkale Şehitlik Turu

 • Anzac Koyu ve Arıburnu Gezintisi
 • Mehmetciğe Saygı Anıtı
 • Kanlısırt ve Avustralya Anıtı
 • Kırmızı Sırt Tünel ve Siperler İncilemesi, Lağım Savaşlarının Geçtiği Tüneller
 • 57. Alay Şehitliği Ziyareti
 • Conkbayırı
 • Atatürk Anıtı Gezintisi,Atatürk’ün Vurulduğu ve Gözetleme Yeri,Anafartalar Ovasını Kuşbakışı Gözetleme
 • Yeni Zelanda Anıtı ve Mezarlığı